Reprezentacija Srbije u Basketu 3 na 3 postaala je šampion Evrope, pošto je u finalu kontinentalnog šampionata u Rumuniji savladala Letoniju 19:18.

Read more...

Ako teniske trofeje ostavite po strani, a zagledate se samo u igru na terenu, Novak Đoković je tokom karijere pokazao toliko toga nestvarnog da i ne čudi što oduševljava publiku širom planete.

Srpski teniser Novak Đoković osvojio je danas, treći put u karijeri, titulu na Otvorenom prvenstvu SAD u Njujorku, pošto je u finalu pobedio Argentinca Huana Martina Del Potra posle tri seta, 6:3, 7:6, 6:3.

Grmelo je ”Zvezda” na “Red bul areni”. Sa pune južne tribine, preko 7.000 navijača crveno-belih pravila je neverovatnu buku i davala podršku igračima još od zagrevanja. Bila je tu i koreografija gde”Srbin okreće bika na ražnju”, pa pesma “U boj krenite junaci svi”...

Najbolji srpski teniser Novak Đoković je pobedom nad Rodžerom Federerom u finalu Sinsinatija sakupio sve trofeje i došao do "Zlatnog mastersa", na veliku radost njegovih navijača.

Novak Đoković je osvajanjem Masters turnira u Sinsinatiju postao jedini teniser u istoriji ovog sporta koji je osvojio svih devet Master turnira kategorije 1000.

Legendarni srpski košarkaš Vlade Divac godinama je vozio Jugo 45 bez dozvole po Beogradu iz perioda dok je igrao u Partizanu. Nije od silnih treninga stigao da polaže, pa se "švercovao" na ime kod saobraćajne policije, a znao je da vozi dobro.