Srbija je pitanje pobednika rešila već u prvom poluvremenu. Iznenađenje selektora Slavoljuba Muslina u startnoj postavi bio je Mijat Gaćinović i to je urodilo plodom.

Upravo je ofanzivac Ajntrahta iz Frankfurta na drugoj utakmici za seniorsku reprezentaciju postigao drugi gol.

Grupa D, 7. kolo - Srbija - Moldavija 3:0 (2:0), Gruzija - Irska 1:1 (1:1), Vels Austrija 20.45, Tabela: Srbija 15, Irska 13, Vels 8, Austrija 8, Gruzija 3, Moldavija 2.

Kolarov je centrirao sa leve strane, Tadić je promašio loptu, a Gaćinović se našao na pravom mestu i zatresao je mrežu Moldavaca u 20. minutu.

Deset minuta kasnije, Kolarov se upisao u strelce. Tadić i Gaćinović su kreirali akciju, koju je levi bek "orlova" krunisao pogotkom.

Aleksandar Mitrović je u 33. minutu mogao da zatrese mrežu Moldavije, ali se isprečila stativa.

U drugom poluvremenu, Srbija nije bila previše zainteresovana za napad, ali je Mitrović ipak uspeo da zatrese mrežu posle centaršuta Kostića u 81. minutu.

U narednom kolu "orlovi" gostuju Irskoj, koja je remijem protiv Gruje ostala na drugom mestu u grupi 13 bodova, dok Srbija ima 15.

SRBIJA - MOLDAVIJA 3:0 (2:0)

Strelac: Gaćinović u 20, Kolarov u 30. i Mitrović u 81. minutu.

Stadion: FK Partizan. Sudija: Tamaš Bognar (Mađarska).

SRBIJA: Rajković, Ivanović, Maksimović, Nastasić, Kolarov, Matić (do 77. Radoja), Gudelj, Gaćinović, Kostić, Tadić (od 66. Ljajić), Mitrović (od 82. Prijović).

MOLDAVIJA: Čebanu, Čebotaru, Posmak, Epureanu, Armaš, Anton, Kožokari (od 75. Karp), Dedov, Jonica, Kočijuk (od 60. Antonijuk), Ginsari.

*Starsportphoto©

TOK MEČA

Drugo poluvreme:

- 89'. Napadaju Moldavci poslednjih nekoliko minuta. Zapretio je Antonijuk udarcem sa oko 20 metara, ali je Rajković odbranio.

- 82'. Poslednja izmena u našoj ekipi, umesto Mitrovića na terenu je Aleksandar Prijović.

- 81'. GOL! 3:0, Mitrović je pogodio! Dobra akcija Kolarova i Kostića, krilni napadač Hamburga je centrirao, a Mitrović dobro reagovao i stavio tačku na utakmicu.

- 78'. Mitrović je pao u kaznenom prostoru posle duela sa Posmakom, tražio penal, ali je sudija Bognar samo odmahnuo rukom.

- 77'. Drugu izmenu pravi Muslin. Umesto Nemanje Matića na terenu je Nemanja Radoja.

- 72'. Imao je priliku Ljajić posle dodavanja Ivanovića, ali je vezista Torinaloše zahvatio loptu i poslao je preko gola.

- 66'. Prva izmena i u našoj reprezentaciji. Dušana Tadića menja povratnik u nacionalni tim Adem Ljajić.

- 62'. Kontra Srbije, lopta je došla do Tadića, ali ne baš najbolja kretnja naših reprezentativaca, pa je Kostić uhvaćem u ofsajd zamku.

- 60'. Prva izmena na utakmici i to kod gostiju. Umesto Kočijuka na terenu je Antonijuk.

- 54'. Zapretili su Moldavci, šutirao je Kožokari sa oko 20 metara, ali Rajković je odbranio.

- 51'. Gol Mitrovića, ali je poništen zbog ofsajda. Sudije su bile u pravu.

- 46': Odmah prilika za Srbiju, Mitrović je odložio do Kolarova, ali je levi bek bio sebičan i sam završio akciju iako su loptu čekali Mitorvić i Tadić.

Prvo poluvreme:

- 42': Prilično dosadnih desetak minuta je za nama. Opao je tempo, Srbija više ne napada kao u prvih pola sata.

- 33'. Stativa! Gaćinović je centrirao, Mitrović bio najviši u skoku, ali nije imao sreće - pogodio je okvir gola.

- 30'. GOL! 2:0 za Srbiju! Lepa akcije "orlova" u režiji Gaćinovića i Tadića, koju je krunisao Kolarov.

- 24'. Pokušao je Kolarov iz slobodnog udarca, ali samo do živog zida.

- 20'. GOL! 1:0 za Srbiju, strelac je Gaćinović! Centrirao je Kolarov sa levog boka, Tadić je promašio loptu, koja je došla do Gaćinovića, a ovaj je poslao pod prečku Čebane. Drugi meč u seniorskoj reprezentaciji i drugi Mijatov gol.

- 18'. Kombinovali su Ivanović i Tadić po desnom boku, ali samo korner posle kojeg nije bilo opasnosti po gol protivnika.

- 14'. Jak pljusak koji je počeo u Beogradu otežava uslove za igru.

- 12'. Okušao se Aleksandar Mitrović, ali je slabo šutirao, pa je lopta završila u naručju golmana Čebanua.

- 8'. Probao je Nemanja Gudelj sa 18 metara, ali je golman gostiju uktorio taj udarac.

- 5'. Solidna akcija "orlova". Odlično je prošao Kostić, centrirao, lopta je preletela Gudelja, naleteo je Gaćinović  ali je to bio neprecizan udarac.

- Selektor Slavoljub Muslin priredio je jedno iznenađenje gostima. Umesto Antonija Rukavina na desnom krilu igraće Mijat Gaćinović. Takođe, Nikola Maksimović igraće kao srednji štoper mada ove sezone nije odigrao nijedan meč za Napli. Jagoš Vuković ostao je na klupi.