
“Posebno se kod hepatitisa traži diskrecija, gdje sam izliječio desetke tisuća ljudi”, kaže Kljun.
U svojoj dugogodišnjoj karijeri imao je svakakvih slučajeva, među kojima i slučaj djevojčice Marije Ristić s Pala, koja je imala najteži oblik tumora u malom mozgu. S klinike Koševo u Sarajevu upućena je u privatnu kliniku u Italiju na kirurški zahvat tumora u malom mozgu, koji je završio neuspješno. Vratili su je u Sarajevo. A onda su je, kao zadnju slamku spasa doveli Kljunu.
Uspješno se liječila njegovom terapijom – kod njega je liječena 55 dana, a uspješnost liječenja potvrđena je i na kontroli na VMA-u u Beogradu. Imala je tamo kontrole svakih šest mjeseci i nikada nije bilo ništa na snimku, uvijek sve u redu, priča Kljun ponosno. Posljednje dvije godine redovito ide na kontrolu i nema nikakvih tragova tumora.
No ovaj travar ne voli izdvajati ni jedan slučaj. Liječenjem iz prirode bavi se više od 40 godina – dar je to generacijski naslijeđen, s godinama su neke sitne stvari mijenjane. Kada govori o sebi, kaže ono i što nismo navikli čuti – filozofsko razmišljanje o postojanju i smislu postojanja.
Sve s Balkana
“Prirodnom medicinom se bavim 40 godina, s djelomičnim generacijskim naslijeđem, a stalno je kompletirano mojim umom ili bolje rečeno mojom zadužbinom zbog koje sam nazočan na ovom planetu”, kaže Kljun. Sva su njegova znanja i moć, kaže, iz autohtonog balkanskog naroda. Sa svojih 40 godina rada, prema arhivskoj dokumentaciji, ima više od 53.000 ljudi 100 posto izliječenih od karcinoma, hepatitisa, ciroze jetara i leukemije.
“Sve ljekovito bilje i ostale lijekove, preparate, prirodne sastojke, koristim u potpunosti s Balkana, koji je Bogom obdaren tim resursima vrhunske kvalitete”, kaže Kljun. Kada je u pitanju opća medicina, smatra da je dostigla savršenstvo u mnogim segmentima, počevši od laboratorija, kao i savršenstvo prevencije po svim pitanjima, međutim, prvenstveno kod teških bolesti, osim prevencije, opća medicina je bila i ostala na početku. Zašto?
Odnosno – dok god organi laboratorijski rade svoj posao, čovjek ne može biti bolestan ni od kakve bolesti, u suprotnom, s neradom bilo kojeg organa – zbog oštećenja, zagušenja ili blokade dolazi do određenih bolesti i ako do toga dođe, ne liječi se bolest tamo gdje se manifestira, kao što to pokušava opća medicina.
Ljekovitim biljem i prirodnim resursima se na sasvim ispravan način to radi jer se vrši deblokada određenog organa ili njegova 100-postotna regeneracija, da bi se riješio problem oboljeloj osobi, izliječili organi i ono što je dovelo do toga. A kako sačuvati zdravlje?
Vodite računa o prehrani, tekućinama…
“Hepatitis se ne može izliječiti ničim – on se samo može izliječiti da izluči antitijelo, a antitijelo moraju proizvesti ili izlučiti jetra.
“Odnosno, ne liječite hepatitis, nego liječite organ: jetra morate 100 posto regenerirati jer ona moraju izvršiti proizvodnju antitijela prema tipu virusa i broju kopija virusa. Kad na taj način izliječite hepatitis, poslije toga ostajete s potpuno zdravim, novim organom. Sve je u prirodi i iz prirode. Ima mnogo ljekovitog bilja, takozvanih trava, a jetra i ostalo se liječe i mnogim drugim sredstvima, bilo mlijekom drveta, žilama drveta… Odnosno, u čovjeka morate unijeti prirodni materijal od kojeg je tkivo sastavljeno da biste ga prehranili, odnosno regenerirali. Znači, čovjek je sastavljen od prirodnih minerala”, kaže.
Možete nešto preventivno unositi, na silu, ali poslije dužeg vremena taj organ ne radi više i ostaje totalno oštećenje. Sve se sastoji kao kod uređaja i stroja kad radi – ako imate sve dijelove, radi; tako i čovjek – ako ima sve organe zdrave koji rade, neće nikad biti bolestan. U farmaceutskoj industriji 10 posto je, kaže, zaista moć savršenstva, a 90 posto je samo biznis, profit i ništa više. Kada su u pitanju biljke, kaže da suši sve s Balkana – počevši od tzv. podrebice, nevena…, sve u kompletu.
Jedno od najkvalitetnijih područja
“To je jedno od najkvalitetnijih svjetskih područja, s jako puno vrsta ljekovitih biljaka. Sušim sve. Inače 50 posto više koristim grublje prirodne stvari, poput kore ili žile drveta u kombinaciji s određenim ljekovitim biljem koje ima veliku učinkovitost, što vrijedi jako mnogo”. Pitamo ga koliko smo danas okrenuti prirodi i zdravlju iz prirode? Jako malo ili nikako, odgovara, što je veliko zlo.
“Veliko je zlo zato što priroda gdje se uvijek nešto događa i mijenja, biljka, grmlje… je danonoćno prisutna, i organizam tih biljaka i drveća orijentiran je na adaptiranje i stvaranje novih obrambenih sustava na promjene, dok je čovjek u zadnjih 10-ak godina sve više učahuren i konzerviran, bilo u kući pod klimom, bilo u automobilu ili na radnom mjestu, tako da ne dopušta i ne omogućava dovoljno vremena tijelu za promjene koje se događaju oko nas danonoćno na planetu. Naš organizam i tijelo ne mogu se dovoljno brzo očeličiti, odnosno uspostaviti obrambene sustave, i onda smo sve više i više skloni raznim virusima, gripama itd.”, kaže Kljun.
Pitamo ga ima li neki slučaj koji bi mogao izdvojiti kao poseban?
Je li mu to teško psihički?
“Nema težeg posla; odlučujete o nečijem životu. Znači, ako ne uspijete, taj čovjek ili to dijete više nema šansu živjeti. Drugim riječima, ja više u stvarnosti dajem živote nego što liječim”, kaže Kljun.
Ovaj fitoterapeut sada živi u Baru u Crnoj Gori. Djed mu je iz Ilirske Bistrice, a onda dolazi u Višegrad gdje je i ostao i zasnovao obitelj. Tu se i Kljun rodio i odrastao, a 1995. je odselio u Bar. U Sarajevo dolazi svakog petka i subote.
(dnevni-list)